Világjáró hallgatóink - Oroszország

Farkasordító hideg, transz-szibériai vasút és a világ egyik legdrágább fővárosa – ilyesféle dolgok jutnak az eszünkbe, ha Oroszországra gondolunk. Ám a BME GTK diákjai nem rettenek meg a kihívásoktól.

Vasas Sári, Oláh Ági, Barta Krisztina és Szilágyi Balázs szokatlan útra vállalkozva közel négy hónapot töltött Moszkvában. Élményeikről stílszerűen a Kelet Kávézóban meséltek, hiszen ők is épp erre indultak: keletnek.

Azonnal felmerülhet az olvasóban a kérdés: miért döntöttetek egyáltalán az orosz mellett?

Kriszta: Én például azért, hogy ne legyek ugyanolyan: épp attól lesz valami érdekes, hogy másmilyen, mint az átlag. Hatodik félévesként hosszú távú célkitűzéseim voltak, ezért szerettem volna valami különlegeset csinálni. Az a legizgalmasabb, amit nem ismerünk.

Interjúalanyaink mindegyike az egyetemen kezdte el az orosz nyelv tanulását, és többen itt hallottak az ösztöndíjról is.

Ági és Kriszta először önkéntesként dolgozott Oroszországban, ahova az AIESEC programján keresztül jutott el (Tudj meg többet a programról az aiesec.org oldalon!)