Anne Weber német-francia író, műfordító előadást tart a BME-TFK-n

Október közepén hazánkba látogat Anne Weber német-francia író, műfordító, aki október 17-én a Budapesti Francia Intézet jóvoltából a BME Tolmács- és Fordítóképző Központjában tart előadást.

Az 1964-ben született német írónő 1983 óta él Párizsban, amikor egyetemi tanulmányait elkezdte és kiadóknál vállalt munkákat. Először franciául írt és adta ki műveit, viszont az első könyvét (Ida invente la poudre – Ida feltalálja a puskaport) azonnal lefordította németre. Azóta minden könyvét franciául és németül írja, amelyeket egy időben ad ki Franciaországban és Németországban. 2005-ben 3sat Díjat kapott a Német Nyelvi és Irodalmi Fesztiválon, 2008-ban Pierre Michon francia író műveinek fordításáért pedig elnyerte az Európa Fordítója Díját.

Anne Weber tehát október 17-én 10 órától tart előadást a BME E épület 407. teremben (XI. Egry József u. 1.), ahol francia és német hallgatóink biztosítják a tolmácsolást.

A részvétel regisztrációhoz kötött: http://doodle.com/poll/ykd2hk4zdnudyfm2

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Korábbi Szakma-Diák Találkozók programjai